Tipy a rady, jak stěhovat

Tipy a rady, jak se bez nervů a obtíží přestěhovat, sestavil PIXO Stěhovák Praha na základě jeho reálných zkušeností nabytých při minulých zakázkách . Ve zkratce jde o dvě zásadní rozhodnutí, a to kdy a jak stěhovat. Nicméně rovněž poradíme, co je vhodné před stěhováním samotným udělat a jak se na něj připravit. Dodržení těchto zásad stěhování zkrátí, čímž logicky dojde ke snížení celkové ceny za stěhování.

Kdy je nejlepší čas na stěhování

Víkend

Pokud máte tu možnost a nestěhujete se na poslední chvíli, je vhodné zvolit takový termín, který Vám poskytne dostatečný prostor i s určitou časovou rezervou. Víkend je tak pro mnoho lidí jedinou možností, kdy se mohou v klidu přestěhovat, aniž by si museli brát v zaměstnání dovolenou nebo náhradní volno. PIXO Stěhovák Praha Vás přestěhuje o víkendu a ve svátek za stejné  ceny  jako v pracovní dny, takže je dobré si jeho služby objednat s předstihem. Objednejte si stěhování co nejdříve a předejděte možnosti, že všechny stěhovací vozy a stěhováci budou rezervováni pro jinou zakázku.

Dopravní situace

Zároveň je dobré zvážit i další okolnosti, jakými jsou např. denní doba. Pokud si totiž objednáte stěhování po Praze ve všední den kolem 17 hodiny, tak je velká pravděpodobnost, že na relativně dlouhou dobu skončí naši stěhováci s autem v zácpě, čímž se celé stěhování prodraží. Ideální dobou pro stěhování je tak celé dopoledne, doba kolem oběda až do 16 hodiny a dále pak večer od 19 hodiny.

Aby stěhování proběhlo elegantně

Parkovací místo

Když už máte jasno o termínu stěhování, určitě se vyplatí myslet na některé drobnosti, které mohou průběh stěhování značně urychlit a tím pádem i zlevnit. První věcí, kterou PIXO Stěhovák Praha svým zákazníkům doporučuje, je zajištění nejvhodnějšího možného parkovacího místa či přístupu k nemovitosti. Je totiž rozdíl, jestli stěhované věci skládá hned za vchodovými dveřmi do auta nebo když s nimi musí urazit několik desítek metrů dlouhou cestu. To stojí čas a jak každý ví, čas jsou peníze...

Výtah

I s ohledem na ostatní obyvatele domu je dobré minimálně jeden den před stěhováním na výtah umístit informaci, že bude v daný den a hodinu probíhat stěhování. Měli byste se tak vyhnout situaci, že bude výtah v tuto dobu zabrán někým jiným. A dovětek ve znění např. "Děkuji za pochopení" nikdy není na škodu.

Již při nacenění je rovněž dobré mít změřené všechny dveře na trase stěhování a rovněž velikost výtahu. Celkový čas stěhování totiž zásadně ovlivní fakt, že je v domě k dispozici např. nákladní, nebo velký osobní výtah, do kterého se vejde valná většina stěhovaných věcí. Rovněž je nutné počítat s tím, že fyzikální zákony platí i u stěhování, takže velká sedací souprava se nemusí do dveří nového bytu vejít.

Demontáž, montáž a obaly

Další samostatnou kapitolou je demontáž stěhovaného nábytku a jeho příprava na převoz. Naši stěhováci jsou velmi zruční a šikovní, takže jednotlivé moduly nábytku od sebe odšroubují, odstraní poličky apod., ale opět je to na úkor času, který je klíčovým kritériem pro výpočet ceny za stěhování. Pokud tedy chcete ušetřit, nábytek vykliďte a zbavte poliček, popř. zabalte do stretch fólie. Čas lze rovněž ušetřit tím, že veškeré věci budou připraveny ke stěhování v bednách či krabicích.

Krabice na stěhování lze získat více způsoby. Nejjednodušším je ten, že si je koupíte v nějakém obchodě. Prodávají se například v sítích velkoobchodů pro kutily. PIXO Stěhovák Praha však z vlastní zkušenosti tuto možnost nedoporučujeme. Krabice nejsou příliš kvalitní a pokud vůbec lze uvažovat o jejich použití, tak pouze na lehké věci. Při větším zátížení totiž často dochází k jejich trhání a lámání, takže stěhování je s nimi prakticky nemožné. Pro ty, kteří chtějí ušetřit, je námi doporučovanou variantou využití krabic od banánů, tzv. banánovek. Mají ideální velikost, dlouhou životnost a relativně vysokou nostnost. Jedinou jejich nevýhodou je, že se prázdné nedají složit.

Pokud žádné takové krabice nemáte, tak Vám je PIXO Stěhovák Praha zdarma zapůjčí nebo za rozumnou cenu prodá.

Jak při stěhování ušetřit

Příprava na stěhování

Našim klientům vždy doporučujeme, aby přípravy na stěhování zahájily s dostatečným časovým předstihem. Rozumíme tomu, že někdy to není úplně možné, ale pokud to jde, tak to vřele doporučujeme. Nejdůležitější je mít vše už před stěhováním sbaleno, a to ideálně do krabic o jednotné velikosti, např. do již zmiňovaných banánovek. Je totiž rozdíl stěhovat stejné množství věcí sbalených buď do 100 igelitových tašek nebo do 20 krabic. Stěhovák jednak na jednu otočku unese víc věcí v krabicích než v taškách, což má opět vliv na celkovou dobu stěhování, zadruhé lze krabice ve stěhovacím voze naskládat až ke stropu, což u tašek není v žádném případě možné. V krajním případě to pak může znamenat i to, že auto bude muset jet mezi adresou nakládky a adresou vykládky o jednu jízdu navíc. A jak už asi tušíte, znamenalo by to prodloužení doby stěhování a tím pádem i navýšení ceny za stěhování. Neopomenutelnou výhodou stěhování věcí v krabicích je i to, že se minimalizuje riziko poškození stěhovaných věcí.

Nezávazná poptávka stěhování

Zaujala Vás naše nabídka služeb? Neváhejte a poptejte stěhovací služby u naší profesionální stěhovací firmy.